LINDY HOP 1

Lindy Hop 1 – začátečníci

Kurz je určený pro swingové začátečníky, kteří tento tanec nikdy netančili, nebo se účastnili pouze nějaké úvodní lekce či navštívili swingovou tančírnu. V tomto kurzu tě během pěti týdnů provedeme základy swingového tance, základními kroky a seznámíme tě s technikami, jak vést a nechat se vést v párovém tanci. Po absolvování tohoto kurzu už budeš moci protančit celý večer na swingové tančírně.

Lindy Hop 1 – mírně pokročilí

Kurz plynule navazuje na kurz LH1 – začátečníci. V tomto kurzu tě naučíme nové figury, které jsou již více komplexnější a začneme se soustředit i na techniku tance. Stále se však budeme učit jednodušší variace a pilovat základní kroky.

Lindy Hop 1 – pokročilí

Obsahem tohoto kurzu jsou nejen nové figury, ale hlavně protančení toho, co už ses naučil v předchozích kurzech. Důležitou náplni tohoto kurzu bude komunikace mezi tanečními partnery. V tomto kurzu trošku přidáme na tempu a zaměříme se na otočky.

LINDY HOP 2

Lindy Hop 2

Po absolvování všech úrovní kurzu LH1 jsi připraven pro kurz Lindy Hop 2. V tomto kurzu se naučíš klíčovou figuru s názvem „Swing Out“. Právě této figuře, její technice a variacím se budeme v tomto kurzu věnovat nejvíce. Pro pokračování v dalších kurzech je zvládnutí swingoutu klíčové.

LINDY HOP 3

Lindy Hop 3

Během následujících pěti týdnu využijeme zkušenosti nabité z předchozího kurzu. V tomto kurzu se budeme učit hlavně nové variace swingoutu a vysvětlíme ti, jak u tance vypadat ladně a relaxovaně. Zaměříme se taky na komunikaci mezi partnery, a na technikálie v rámci lead and follow. Na tomto kurzu budeme probírat i nové figury a krokové variace.

LINDY HOP 4

Lindy Hop 4

V tomto kurzu se více zaposloucháme do hudby. Ta je totiž pro tančení swingu nejdůležitější! Naučíme se vnímat hudbu během tance, využívat její muzikality a začneme improvizovat. Tyto kurzy jsou určeny již pokročilým tanečníkům, kteří si v Lindy Hop 4 vyzkouší například jak se připravují choreografie, jak komunikovat s tanečním partnerem, vyzkouší si follow the follow principy a nebo třeba i taneční akrobacii, tzv. airstepy a mnoho dalšího. Kurzy Lindy Hop 4 si mohou pokročilí tanečníci registrovat i vícekrát za sebou, jelikož se v každé vlně kurzů probírá jiné téma.

COLLEGIATE SHAG

Collegiate Shag 1

Tento kurz slouží jako úvod do tance Collegiate Shag, který se tančí na rychlou hudbu a rozhodně si u něj neodpočinete. V kurzu se ukáží základní rytmy, prvky a vlastně vše pro to, abyste si tanec mohli zatančit na tančírně. Kurz je určený i pro úplné začátečníky.

Collegiate Shag 2

Tento kurz plynule navazuje na kurz Collegiate Shag – začátečníci a dává ti tam možnost naučit se nové figury a krokové variace v Shagu.

CHARLESTON

Charleston 1

Na tomto kurzu tě seznámíme se základními kroky a figurami charlestonu. Jedná se o další ze swingových tanců, který se tančí na svižnější tempo. Charleston je perfektním rozšířením tvého tanečního repertoáru. Doporučujeme mít absolvovaný alespoň některý z kurzů Lindy Hop 1, ale není to podmínkou. Jedná se o párový tanec.

Charleston 2

Tento kurz navazuje na Charleston 1. V tomto kurzu se budeme učit nové figury a složitější variace charlestonu. Jedná se o párový tanec.

BALBOA

Balboa – začátečníci

Díky velmi těsné taneční pozici je tanec Balboa obzvláště ideální, když je taneční parket plný. Balboa se tančí na rychlou hudbu a je tedy skvělým doplňkem Lindy Hopu či Charlestonu. Balboa šetří jak taneční prostor, tak vaši energii a může díky ní protančit na 100% celý večer. Balboa pro začátečníky je pro každého, kdo tento tanec chce zkusit nebo si zopakovat základy. Není třeba mít žádné taneční zkušenosti, i když základy Lindy Hopu nebo jiného tance se hodí. 

SÓLO

Sólo Jazz – začátečníci

Že je swing převážně párový tanec už víme, ale pojďme se podívat na kouzlo tance jednotlivců. V tomto kurzu tě naučíme základní krokové variace, hlouběji propojíme tanec s hudbou, a naučíme se jednoduchou choreografii.

Sólo Charleston 20´s – začátečníci

V tomto sólo kurzu se zaměříme na Charleston 20´s let. Těšit se můžete na „stříhání“ nožkama v rytmu 20 let, klasické charlestonové krokové variace a vše spojíme do jednoduché choreografie.