LINDY HOP 1 – Nemáš se swingem žádné zkušenosti, nebo ses zúčastnil jen ukázkové lekce? Tak tento kurz je vhodný právě pro tebe! V tomto kurzu tě provedeme základními kroky, ukážeme základní techniku a naučíme tě, jak komunikovat s partnerem v tanci. Na tento kurz zavazuje kurz LH1 pro mírně pokročilé, kde se budeme učit nové a více komplexnější figury, začneme se více soustředit na techniku tance, a budeme opakovat již naučené. Pak tě čeká kurz LH1 pro pokročilé, kde se budeme učit nejen nové figury, ale budeme hlavně hodně protancovávat a kombinovat již naučené. Důležitou náplni tohoto kurzu bude komunikace mezi tanečními partnery, trošku přidáme na tempu a zaměříme se i na otočky.

LINDY HOP 2 – Po absolvování všech úrovní kurzu LH1 jsi připraven pro kurz Lindy Hop 2. V tomto kurzu se naučíš klíčovou figuru s názvem „Swing Out“. Právě této figuře, její technice a variacím se budeme v tomto kurzu věnovat nejvíce. Pro pokračování v dalších kurzech je zvládnutí swingoutu klíčové.

LINDY HOP 3 – Během následujících pěti týdnu využijeme zkušenosti nabité z předchozího kurzu. V tomto kurzu se budeme učit hlavně nové variace swingoutu a vysvětlíme ti, jak u tance vypadat ladně a relaxovaně. Zaměříme se taky na komunikaci mezi partnery, ve složitějších figurách, a na technikálie v rámci lead and follow. Na tomto kurzu budeme probírat i nové figury a krokové variace.

LINDY HOP 4 – V tomto kurzu se více zaposloucháme do hudby. Ta je totiž pro tančení swingu nejdůležitější! Naučíme se vnímat hudbu během tance, využívat její muzikality a začneme trošku improvizovat. Tyto kurzy jsou určeny již pokročilým tanečníkům, kteří si v Lindy Hop 4 vyzkouší například jak se připravují choreografie, jak komunikovat s tanečním partnerem, vyzkouší si follow the follow principy, a nebo třeba i taneční akrobacii, tzv. airstepy. Kurzy Lindy Hop 4 si mohou pokročilí tanečníci registrovat i vícekrát za sebou, jelikož se v každé vlně kurzů probírá jiné téma.


Na kurzu Charleston 1 tě seznámíme se základními kroky a figurami charlestonu. Jedná se o další ze swingových tanců, který se tančí na svižnější tempo a proto je charleston perfektním rozšířením tvého tanečního repertoáru. Doporučujeme mít absolvovaný alespoň některý z kurzů Lindy Hop 1, ale není to podmínkou. Na tento kurz plynule navazuje kurz Charleston 2, kde se budeš učit nové figury a složitější variace.


Kurz Collegiate Shag 1 slouží jako úvod do tance Collegiate Shag, který se tančí na rychlou hudbu, a rozhodně si u něj neodpočineš 🙂 V kurzu tě naučíme základní rytmy, prvky a vlastně vše pro to, abyste si tanec mohli zatančit na tančírně. Na tento kurz plynule navazuje Collegiate Shag 2.


Díky velmi těsné taneční pozici je tanec Balboa obzvláště ideální, když je taneční parket plný. Balboa se tančí na rychlou hudbu a je tedy skvělým doplňkem Lindy Hopu či Charlestonu. Balboa šetří jak taneční prostor, tak vaši energii a může díky ní protančit na 100% celý večer.


Že je swing převážně párový tanec už víme, ale pojďme se podívat na kouzlo tance jednotlivců. V tomto kurzu tě naučíme základní krokové variace, hlouběji propojíme tanec s hudbou, a naučíme se jednoduchou sólo choreografii. Sólo kurzy pořádáme buď jako sólo jazz, který se více orientuje na Lindy Hop figury, nebo se sólo zaměřuje na Charleston 20´s let, kde se můžete těšit „stříhání“ nožkama v rytmu 20 let.