Jsme taneční škola swingu v Opavě a v říjnu 2019 jsme otevřeli naše první kurzy. Kurzy jsou určeny pro každého, koho láká vyzkoušet si taneční styl 20. – 40. let minulého století, a především pro toho, kdo se rád baví a chce smysluplně využít svůj volný čas.

Pokud chceš začít tančit swing, nepotřebuješ žádné předchozí taneční zkušenosti. Vše ti vysvětlíme, naučíme tě základní kroky, a protančíme s tebou step by step třeba až na prkna letních tančíren.


LEKTOŘI

Lucka

Lucka je hlavou i srdcem taneční školy Swing Opava. Poté co se z Brna s rodinou přestěhovala zpět do svého rodného města nemohla bez swingu prostě žít, a tak si za podpory svého manžela založila svou vlastní taneční školu Swing Opava.

Lucka tančí swing několik let a swingu propadla v Brně, kde chodila na kurzy taneční školy Swing Wings. Po pár letech v této škole, pár protančených festivalech a vystoupeních, začala v Brně i učit. V současné době má na starosti hlavně přípravu a propagaci kurzů taneční školy Swing Opava, organizaci swingových tančíren a přípravu dalších projektů jako jsou výstavba tanečního parketu, swingový ples a opavské letní tančírny.

Lucka: “ Tančit swing je jako injekce adrenalinu a pozitivní energie, která se nikde jinde neordinuje.“

Tom

Tom je pevnou základnou taneční školy Swing Opava. Bez něj by swing v Opavě prostě nebyl.

Tom začal tančit swing v Brně v taneční škole Swing Wings. Pravidelně navštěvoval různé kurzy, několikrát se zapojil do tanečních vystoupení a navštívil hned několik mezinárodních swingových festivalů. V taneční škole Swing Opava má na starosti zejména přípravu lekcí a stará se o veškeré technikálie spojené s provozem školy.

Tom: „Swing je skvělá příležitost k poznávání nových lidí a zaručeně zvedne náladu.“

Karolína

Karolína je již neodmyslitelnou součástí taneční školy Swing Opava. Kája nasbírala taneční zkušenosti v tanečním souboru Puls SVČ Opava, kde se věnovala stepu, scénickému tanci a pohybovému divadlu. Vysokou školu studovala v Ostravě, kde se swingem začala v taneční škole Swingville. Zde také vystupovala a vedla kurzy. Nyní působí v Opavě v taneční škole Swing Opava, a je posilou při šíření taneční radosti a tvorbě opavské swingové komunity.

Honza

Honza je rovněž nepostradatelný člen týmu a posila hlavně shagové základny v Opavě. Honza se věnuje swingu již šestým rokem. Swingovat začal stejně jako Lucka a Tom v Brně, ale většinu kurzů a workshopů absolvoval v ostravské taneční škole Swingville, a jako rodilý Opavák také u nás, ve Swing Opava. Honza se rovněž účastnil řady swingových festivalů a například také mezinárodního festivalu Krak the Shag v Polsku. Jeho nejoblíbenějšími swingovými tanci jsou Collegiate Shag a Lindy Hop.

Agnes

Toto je Anežka, ale není nikdo, kdo by ji neřekl jinak než Agnes. Svou taneční kariéru začala, když byla ještě malá a vyzkoušela mnoho tanečních stylů. Nejvíce jí však oslnil právě swing a dlouhou dobu se mu věnovala v Ostravě, kde také učila v taneční škole Swing Ostrava. Poté odešla za studiem do Brna a nyní se vrací právě k nám, do Swing Opava. Nejraději má tanec Lindy Hop pro jeho hravost a taneční možnosti. Agnes už se moc těší na kurzy a učení, protože studenti ji vždy naplňují pozitivní energií a dobrou náladou.

Luboš

Luboš začal tančit swing jako jeden z prvních studentů v České republice, a to právě při vzniku brněnské taneční školy Swing Wings. Na swingových lekcích si našel mnoho životních přátel a také svou životní partnerku. Na swingu má nejradši to, že propojuje různé lidi a dává spoustu příležitostí k smíchu. Jeho nejoblíbenějším tancem je Lindy Hop, protože při něm může vymýšlet různé variace, zasmát se a zablbnout si.


NÁŠ PŘÍBĚH

Tom i Lucka začali tančit swing v Brně, kde právě startovala nová taneční škola Swing Wings. Ačkoli oba tančili swing už půl roku, zatím se společně neznali. Po půl roce Tom hledal partnerku na AirStepy (swingová akrobacie), a tak našel Lucku. Každý, kdo už někdy AirStepy trénoval ví, že tyto kurzy jsou hodně o důvěře a spolupráci. Zanedlouho šli tedy Tom s Luckou prohlubovat důvěru nad sklenku dobrého rumu do vyhlášeného brněnské baru. No a když se na ně podíváme dnes, jsou manželé, mají úžasné dva syny a oba milují nejen sebe, ale i swing. Proto když se rozhodli opustit Brno a odstěhovat se zpět do Lucčiného rodného města, swing zkrátka opustit nemohli. Swing Opava je toho důkazem a oba doufají, že ve svých studentech zapálí stejnou vášeň pro swing, jako se to stalo právě u nich dvou.