Lucka

Lucka je hlavou i srdcem taneční školy Swing Opava. Poté co se z Brna s rodinou přestěhovala zpět do svého rodného města nemohla bez swingu prostě žít, a tak si za podpory svého manžela založila svou vlastní taneční školu Swing Opava.

Lucka tančí swing několik let a swingu propadla v Brně, kde chodila na kurzy taneční školy Swing Wings. Po pár letech v této škole, pár protančených festivalech a vystoupeních, začala v Brně i učit. V současné době má na starosti hlavně přípravu a propagaci kurzů taneční školy Swing Opava, organizaci swingových tančíren a přípravu dalších projektů jako jsou výstavba tanečního parketu, swingový festival a opavské letní tančírny.

Tom

Tom je pevnou základnou taneční školy Swing Opava. Bez něj by swing v Opavě prostě nebyl.

Tom začal tančit swing v Brně v taneční škole Swing Wings. Pravidelně navštěvoval různé kurzy, několikrát se zapojil do tanečních vystoupení a navštívil hned několik mezinárodních swingových festivalů. V taneční škole Swing Opava má na starosti zejména přípravu lekcí a stará se o veškeré technikálie spojené s provozem školy.

Karolína

Kája je nový člen a posila lektorského týmu Swing Opava.

V Opavě nasbírala Kája taneční zkušenosti v Tanečním souboru Puls SVČ Opava, kde se věnovala stepu, scénickému tanci a pohybovému divadlu. Vysokou školu studovala v Ostravě, kde se swingem začala v taneční škole Swingville. Zde také vystupuje a vede kurzy. Nyní se vrací zpět do Opavy a je posilou při šíření taneční radosti a tvorbě opavské swingové komunity.

Honza

Honza je rovněž nový člen týmu a posila hlavně shagové základny v Opavě.

Honza se věnuje swingu již pátým rokem. Swingovat začal stejně jako Lucka a Tom v Brně, ale většinu kurzů a workshopů absolvoval v ostravské taneční škole Swingville, a jako rodilý Opavák také u nás, ve Swing Opava. Honza se rovněž účastnil řady swingových festivalů a například také mezinárodního festivalu Krak the Shag v Polsku. Jeho nejoblíbenějšími swingovými tanci jsou Collegiate Shag a Lindy Hop.